Kate Winslet Fan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cameron Diaz & Kate Winslet Under A Table? =DD

2 posters

Cameron Diaz & Kate Winslet Under A Table? =DD Empty Cameron Diaz & Kate Winslet Under A Table? =DD

Mesaj  Admin C.tesi Nis. 11, 2009 3:03 pm

Admin
Admin
Admin

https://katewinsletfan.yetkin-forum.com

Cameron Diaz & Kate Winslet Under A Table? =DD Empty Geri: Cameron Diaz & Kate Winslet Under A Table? =DD

Mesaj  Admin C.tesi Nis. 11, 2009 3:05 pm

Biri acaba videoyu çevirebilir mi? Ben çevirme gayretinde bulundum ama bazı yerleri yapamadım

Bu arada video yutubedan alıntı olduğundan açamayanlar olabilir.
Aşağıdan youtubejacker indirip youtube açabilirsiniz
http://www.tamindir.com/program/20117/YouTube_Jacker.htm
Admin
Admin
Admin

Cameron Diaz & Kate Winslet Under A Table? =DD Empty Geri: Cameron Diaz & Kate Winslet Under A Table? =DD

Mesaj  Rock Star Ptsi Nis. 13, 2009 3:22 pm

Ben bu videoya bayılıyorum..Her izlediğimde beni güldürebilen nadir videolardan..
Neredeyse haftada en az 2 veya 3 kez izlerim bu videoyu.

Ben çeviririm cnm videoyu Wink

En son Rock Star tarafından Ptsi Nis. 13, 2009 6:33 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Rock Star
Rock Star
Admin

Mesaj  Rock Star Ptsi Nis. 13, 2009 3:27 pm

Bu arada Youtube'a giremeyen arkadaşlar varsa http://www.ktunnel.com/ sitesinden girebilirler..

Siteye girdiğinizde direkt karşınıza Youtube adresi gelecektir..Begin Browsing yazısına tıklayın..Karşınıza Youtube gelecektir..ben hep burdan izliyorum..Tamamen güvenli bi sitedir ve tamamen Youtube'dur Wink

Bu videoyu izlemek isterseniz de Cameron Diaz & Kate Winslet Under A Table yazıp aratırsanız izleyebilirsiniz Wink
Ki bence izleyin..Gerçekten süper.. cheers
Rock Star
Rock Star
Admin

Mesaj  Rock Star Ptsi Nis. 13, 2009 6:36 pm

Videonun kısaca bahsettiği şeyi anlatayım:
İlk önce olayın gelişimini sonra programda anlattıklarını yazdım:

Holiday çekimlerinden sonra Cameron Diaz ve Kate Winslet birlikte bir röportaj verirler.
Röportajı yapan kişi önce Cameron Diaz’a sorar “Sence Kate nasıl biri?” der.
Cameron: Kate için olağanüstü, harikulade, harika, fevkalade anlamlarına gelen “marvelous” kelimesini kullanır.
Yani onun harika bi oyuncu olduğunu, Kate’le çalışmanın olağanüstü olduğunu flan söyler..çeşitli övgülerde bulunur işte.
Daha sonra mikrofon Kate’e yönelir ve aynı soruyu ona sorar.
Herkes Cameron’la ilgili güzel bişeyler söylemesini bekler.
Ama Kate bu tür sorulara hep aynı cevapların verilmesinden çok sıkılmıştır..Herkesin daima birbirleri hakkında harika,muhteşem,olağanüstü,çok başarılı,yetenekli gibi kelimeler kullanmasından sıkılmış ve değişik bişey söylemek istemiş..Düşünmüş ne diyebilirim, ne diyebilirim diye.
Cameron denince aklına ilk ne kadar çok iştahlı olduğu, çok yemek yediği ama ona rağmen çok zayıf ve hep fit olduğu gelmiş.
Ve birden ağzından şu söz çıkar: "Cameron Diaz could literally eat me under the table!"
Tabi herkes gülme krizine girer..Bildiğiniz gibi Kate İngiltere doğumlu ve orda büyümüş ve orda bu kelime çok fazla iştahlılar için kullanılan bir deyimdir..Ama bu röportaj Amerika’da olunca söyledikleri büyük bir gafa dönüşür..Çünkü söylediği Amerika’da hakaret olarak bile algılanabilecek sözlerdir..Daha sonra toparlanamaz tabi ne söylenilse de..

Kate de bu video da asıl anlatmak istediklerini söylemeye çalışmış.
İşte nasıl bu kadar çok yiyipte bu kadar zayıf kalabildiğini anlayamadığını.Onu o kadar çok yemek yerken görünce şok olduğunu çünkü çok sıska yani bizim deyimimizle bir deri bir kemik gibi göründüğünü anlatıyor..(burda da sıska, çok zayıf anlamına gelen “skinny” kelimesini kullanıyor)
Röportaj sırasında da Cameron ile ilgili ne düşündüğü sorulunca ne diyebilirim diye düşünmüş ve aklına ilk Cameron’ın çok obur olduğu,çok yemek yediği gelmiş.
Ve tamamen masumane bir şekilde "Cameron Diaz could literally eat me under the table!" demiş.
Çevirecek olursak bu deyimi: "Cameron Diaz, masanın altında bile beni tamamen yiyebilir"
Yani masanın altında bile büyük bi insanı, bi oturuşta yiyebilir.. gibi bişey.

Çevirirken tam anlam verilmemiş olabilir ama İngilizcesi iyi olanlar yada Amerika ve İngiltere İngilizcesi arasındaki farkları bilenler denilmek isteneni rahat anlayabilir..İngiltere'de sık kullanılan bi deyim Amerika’da pot kırmaya hatta hakaret anlamına bile gelebilir.

Kate de kendini çok suçlu hissetmiş ve programlarda, konuk olduğu yerlerde uzunca bir süre kendini anlatmaya çalıştı..
Ama biz onu tanıdığımız için anlatmak istediklerini anlıyoruz Wink
Rock Star
Rock Star
Admin

Mesaj  Admin Ptsi Nis. 13, 2009 7:54 pm

Cameron Diaz could literally eat me under the table sözünün İngiliz ingilizcesindeki anlamını biliyordum ama Amerikan ingilizcesinde hakaret sayılabilecek birşey olduğunu bilmiyordum. İyiki çevirmemişim burası yanlış olurmuş Very Happy Bende haftada bir mutlaka izliyorum hatta 2, sıkıldıkça açıp kopuyorum Very Happy Özellikle Kate'in mimikleri süper.
Admin
Admin
Admin

Mesaj  Rock Star Salı Nis. 14, 2009 7:59 am

Evet Kate'in anlatımı gülmem için yetiyor zaten..mimikler,anlatım gerçekten harika.. Very Happy Bayılıyorum bu videoya.
Rock Star
Rock Star
Admin

- Similar topics