Filmin Konusu

Aşağa gitmek

Filmin Konusu

Mesaj  Admin Bir Çarş. Nis. 08, 2009 5:09 pm1952 yılında Yeni Zellanda'nın Christchurch şehrinin disiplinli kız lisesinde okuyan 16 yaşındaki içine kapanık, ağırkanlı ve biraz da vurdumduymaz Pauline Parker (Melanie Lynskey), sağlık nedenleriyle İngiltereden bu ülkeye gelmiş olan ve kendi sınıfına kayıt yaptıran 15 yaşındaki Juliet Hulme'e (Kate Winslet) daha ilk dakikalarda bir hayranlık duyar. Juliet sınıfa adım atar atmaz burnundan kıl aldırmayan Fransızca öğretmeninin bir hatasını bulmuş ve cesaretle bunu onun yüzüne karşı söylemiştir. Pauline'nin Juliet'te ilk hayranlık uyandıran özelliği ise bacağındaki büyük ameliyat izi olur. Bu izler küçükken osteomyelit nedeniyle geçirdiği bir dizi kemik ameliyatının izleridir. Şimdi bir ortak noktaları daha çıkmıştır, Juliet de tüberküloz nedeniyle yıllarca ailesinden uzakta senatoryumlarda tedavi görmüştür, kendi deyimiyle onun yarası da ciğerlerindedir. Diğer ortak noktaları ise tenor Maria Lanza'nın müziği ve kilden yaptıkları küçük heykelciklerdir.
Aralarında sıkı bir dostluk gelişen ikili sürekli birlikte vakit geçirmeye başlarlar. İkisi de birbirlerinin duygusal dengesizliklerini ve eksik yönlerini tamamlamaktadırlar. Kısa sürede kendilerine ait bir fantezi dünyası yaratırlar. 4. Dünya ve Borovnia adlarını taktıkları müzik, sanat ve sırf eğlencenin olduğu bu hayal dünyasını gerçekten görür ve içinde yaşarlar. Ne zaman gerçek dünyanın sorunları onları köşeye sıkıştırsa kendilerini bu fantastik dünyada buluverirler. Mario Lanza ve canlanıp büyüyen kil heykelcikler her zaman bu fantezilerin ayrılmaz parçaları olurlar.
Bir gün Juliet derste aniden kan tükürmeye başlar, tüberkülozu nüksetmiştir. Hastaneye yatırılır ve bulaşmayı önlemek için birkaç ay kimseyle görüştürülmez. Mektuplarla devam eden ilişkileri taburcu edildikten sonra kaldığı yerden daha da güçlü bir şekilde devam eder. Gittikçe sıkılaşan dostlukları aileleri tarafından nihayet lezbiyen bir ilişki olarak değerlendirilir. Julien'in babası Canterbury Koleji'nin rektörü Dr.Hulme (Clive Merrison) İngiltere'ye dönmek zorundadır, zaten ailevi sorunları da çıkmış ve karısıyla boşanmak üzeredirler. Bu kızların birbirlerinden ayrılmaları anlamına gelmektedir. Juliet ve Pauline birlikte Amerika'ya kaçmayı planlarlar. Yaşları tutmadığı için Pauline'in pasaport alabilmesi ailesinin iznine bağlıdır. Kızlar kendilerine engel olduğunu düşündükleri Pauline'in annesini (Sarah Peirse) piknik için gittikleri parkta başını taşla ezerek öldürürler. Polis Pauline'in tuttuğu günlükleri okuyunca kızlar tutuklanır ve yargılanırlar. Yaşları küçük olduğu için idam cezası almazlar. Beş yıl hapiste kaldıktan sonra bir daha birbirlerini görmemek şartıyla tahliye edilirler.
avatar
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 297
Kayıt tarihi : 04/04/09
Yaş : 24
Nerden : Revolutionary Road

Kullanıcı profilini gör http://katewinsletfan.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz